Detaylı Bilgi ve Randevu İçin

+90 850 077 70 08

Check Up

Düzenli check up’lar, potansiyel sağlık sorunlarını sorun haline gelmeden bulmaya yardımcı olur.

Doktorunuzu düzenli olarak gördüğünüzde sağlık durumu veya hastalıklar, erken tespit edebilirler. Erken teşhis, herhangi bir komplikasyondan kaçınarak doğru tedaviyi hızlı bir şekilde almanız için size en iyi şansı verir.

Doğru sağlık hizmetlerini, taramaları ve tedaviyi alarak daha uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmek için önemli bir adım atmış olursunuz.

CHECK UP NEDİR?

Check Up; sağlıklı bir bireyin sağlığının korunması, hastalık risklerinin ortaya çıkarılması, kanser, diyabet, kalp damar hastalıkları ve benzeri pek çok ciddi sağlık sorunlarının erken tanısı için yapılan genel sağlık taraması uygulamasıdır.

NEDEN CHECK UP YAPTIRMALISINIZ?

Çağdaş tıbbın amacı hastalık ortaya çıkmadan önce gerekli önlemler alınarak kişinin sağlıklı kalmasını sağlamaktır. Hastalık ortaya çıktıktan sonra hem tedavisi çok daha pahalı olmakta hem de sağlık artık bir kez bozulmuş olmaktadır.

Çağımızın hastalıkları olan Kalp Damar Hastalıkları, Kanser, Yüksek Tansiyon ve birçok diğer hastalıkta, erken ve doğru tanı hem yaşam süresi hem de kalitesi açısından son derece büyük önem taşımaktadır. Ayrıca hiçbir belirti vermeden ve hastada hiçbir şikâyete neden olmadan yıllarca sinsice seyreden, beyin, kalp, böbrekler gibi hayati organlara zarar veren Yüksek Tansiyon ve Diyabet gibi hastalıklarda da yine erken tanının ve düzenli tedavinin önemi büyüktür.

CHECK UP KİMLERE VE NE SIKLIKLA UYGULANMALIDIR?

Genel sağlık kontrolü olan Check Up’ın hiçbir şikâyeti ve hastalığı olmayan tüm kişilere yılda en az bir defa düzenli olarak yapılması önerilir.

Ailesel risk faktörlerine (kanser, kalp damar hastalığı vb.) göre önerilen uygulamanın tekrar süresi değişebilir. Hamilelerde ve mevcut sağlık sorunları olan hastalarda araştırma amaçlı uygulanması önerilmez.

CHECK UP İÇERİĞİ

Standart Check Up paketlerimiz dışında belirli yaş dönemlerine özel paket programlar (çocuk, menopoz, prostat, vb.) ve ailesel genetik geçişli hastalıklara özel tarama amaçlı programlar (kanser, kalp damar hastalıkları), kişiye ait, kişinin yaş, cinsiyet, risk faktörleri, hayat tarzı ve ailesindeki hastalık yüküne göre risk faktörlerinin belirlenmesi sonucunda, ilgili fiziki muayenelerin ve gerekli görülen laboratuvar/radyolojik testlerin tespiti ile kişiye özel olarak hazırlanacak olan paketlerden oluşmaktadır.

CHECK UP UYGULAMASI NE KADAR SÜREDE GERÇEKLEŞİR?

Reyap Hastanesi  İstanbul’un Check Up programlarında konusunda eğitimli Check Up hasta danışmanlarımız tüm aşamalarda size refakat eder. Refakatçiniz eşliğinde yapılacak işlemleriniz için tercih ettiğiniz paketin kapsamına bağlı olarak 2 ile 8 saat arasında zaman ayırmanız gerekmektedir.

CHECK UP RANDEVUNUZA GELİRKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

Check up randevunuza hazırlıklı gelmeniz hem işlem esnasında daha rahat etmenizi hem de doktorun genel sağlık durumunuz hakkında daha fazla bilgi toplayabilmesini sağlar.

Şu adımları uygulayarak check up randevunuza hazırlanabilirsiniz;

•    Daha önce yapılmış test ve diğer tetkik sonuçlarını beraberinizde getiriniz.
•    Randevu günü olası fiziksel aktivite gerektirecek testler için rahat kıyafet ve ayakkabı ile geliniz.
•    Randevu günü en az 10-12 saat süreli aç geliniz (Akşam saat 21:00’den sonra yemek yemeyiniz, saat 24:00’ten sonra su içmeyiniz).
•    Check Up sonuçlarınızı etkileyebilecek detaylara dikkat ediniz. Bayanlar için menstruasyon (regl) dönemi Check Up için uygun değildir.
•    Herhangi bir vitamin, mineral desteği kullanmamalı, kullanılıyorsa mutlaka belirtiniz.
•    Brokoli, turp gibi çok enerjili yiyecekler tüketmeyiniz.
•    Randevu günü öncesi alkol almayınız.
            
CHECK UP PAKETLERİMİZ

Pek çok insan hastalığa katkıda bulunan risk faktörlerinin, etrafımızda olduğunun farkında olmayabilir. Sağlıklı bir vücuda katkıda bulunan ana faktörler arasında iyi beslenme, uygun yaşam tarzı alışkanlıkları (risk faktörlerinden kaçınma) ve düzenli egzersiz yer alır.

Herkesin yaşamları boyunca bu olumlu faktörleri sürdüremeyeceği anlaşılabilir bir durumdur. Bu nedenle yıllık check up yaptırmak önemlidir. Bedensel işlevlerinin durumunu belirlemek, herhangi bir anormalliği kötüleşmeden, semptomları göstermeden ve önemli bir risk oluşturmadan önce belirlemenize yardımcı olabilir.

Sağlık Kontrolü, çok boyutlu bir analizle ve her kişi için hastalık risk faktörlerinin belirlenmesi ile başlar. Bunlar, hastanın davranışı, işten kaynaklanan stres, alkol tüketimi, uykusuzluk vb. gibi yaşam tarzı alışkanlıklarını içerebilir. Benzer hastalıkların geçmişi de dahil olmak üzere geçmiş tıbbi hikaye dikkate alınacak ve uygun bir sağlık kontrolünün tasarlanmasında kullanılacak önemli veriler olarak kaydedilecektir.

Hastalar için kişiselleştirilmiş paketlerin oluşturulması, sorunların tespit edilme ihtimalini yükseltir.

1. Basit Check Up

Basit Check Up paketi, detaylı bir şekilde medikal hikayenizin alınmasının ardından laboratuvar test testleri, radyoloji testleri ve muayeneleri içerir. Bu aşamaların her birinde farklı parametreler analiz edilir.

Laboratuvar

Laboratuvarda; gaitada gizli kan araması, üre, kreatinin, total kolesterol, HDL ve LDL kolesterol, trigliserid asit, ASL, ALT, GGT, glukoz, hemogram, serbest T3, serbest T4, TSH, sedimantasyon ve tam idrar analizi gerçekleşir.

Radyoloji testleri

Radyolojik test bataryası; akciğer grafisi, elektrokardiyografi (EKG) ve tüm batın USG’yi içerir.

Muayeneler

Bu aşamada kapsamlı bir dahiliye muayenesi gerçekleşir.

2. Kardiyoloji Check Up

Kardiyoloji Check Up, özellikle ailesinde kalp hastalığı bulunan ve risk faktörüne sahip olanlara tavsiye edilir.

Laboratuvar

Laboratuvar testleri, üre, kreatinin, total kolesterol, HDL ve LDL kolesterol, trigliserid asit, ASL, ALT, GGT, glukoz, hemogram, serbest T3, serbest T4, TSH, sodyum, potasyum, CK, CK MB ve troponin analizini sağlar.

Radyoloji testleri

Akciğer grafisi, elektrokardiyografi (EKG), ekokardiyografi (EKO) ve efor testi yapılır.

Muayeneler

Kardiyoloji Check Up, detaylı bir kardiyoloji muayenesi ile sonuçlanır.

3. Çocuk Check Up

0-16 yaş arasına yapılan çocuk Check Up, bu yaş aralığında ortaya çıkabilecek sorunlara odaklanmış bir programdır.

Laboratuvar

Yapılan gaitada gizli kan araması, üre, kreatinin, fosfor, total kolesterol, HDL ve LDL kolesterol, trigliserid asit, ASL, ALT, ALP, GGT, glukoz, hemogram, sedimantasyon, total protein, albumin, tam idrar analizi total bilirubin, sodyum, potasyun, klor, kalsiyum, ASO, CRP, RF, serbest T3, serbest T4, TSH, HBSAG, anti HBS, anti HCV, boğaz kültürü, burun kültürü, gaita kültürü, demir, demir bağlama, çinko, total IGE ve kan grubu analizi sayesinde detaylı sonuçlar elde edilir.

Radyoloji testleri

Tüm batın ultrason ile radyolojik kontrol gerçekleştirilir.

Muayeneler

KBB, göz ve çocuk sağlığı hastalıkları muayenesinin yanı sıra odyometrik testler (odyometre ve timpanometre) yapılır.

4. 40 yaş ve üzeri erkek Check Up

40 yaş ve üzeri erkeklere yapılan check up çeşitli laboratuvar testleri, radyolojik görüntüleme ve muayeneleri içerir

Laboratuvar

Gaitada gizli kan araması, üre, ürik asit, kreatinin, total kolesterol, HDL ve LDL kolesterol, trigliserid asit, ASL, ALT, ALP, GGT, LDH, hemogram, sedimantasyon, tam idrar analizi, RF, ASO, CRP, serbest T3, serbest T4, TSH, HBSAG, anti HBS, anti HCV, anti HIV ve PSA total analizi ile laboratuvar testleri gerçekleştirilir.

Radyoloji testleri

Radyolojik test bataryası; tüm batın ultrason, akciğer grafisi, elektrokardiyografi (EKG), ekokardiyografi (EKO), kemik dansitometresi ve üroflowmetreyi içerir.

Muayeneler

KBB, göz, kardiyoloji, üroloji ve dahiliye muayenesinin yanı sıra odyometre, timpanometre ve solunum fonksiyon testi yapılır.

5. Genel- erkek Check Up

Tüm yaş grubundan erkeklerin genel sağlığının değerlendirilmesini sağlayan bir programdır.

Laboratuvar

Gaitada gizli kan araması, üre, ürik asit, kreatinin, total kolesterol, HDL ve LDL kolesterol, trigliserid asit, ASL, ALT, ALP, GGT, LDH, hemogram, sedimantasyon, tam idrar analizi, RF, ASO, CRP, serbest T3, serbest T4, TSH, HBSAG, anti HBS, anti HCV, anti HIV ve PSA total analizi ile laboratuvar testleri gerçekleştirilir.

Radyoloji testleri

Radyolojik test bataryası; tüm batın ultrason, akciğer grafisi, elektrokardiyografi (EKG), ekokardiyografi (EKO), kemik dansitometresi ve üroflowmetreyi içerir.

Muayeneler

KBB, göz, kardiyoloji, üroloji ve dahiliye muayenesinin yanı sıra odyometre, timpanometre, efor ve solunum fonksiyon testi yapılır.

6. 40 yaş ve üzeri bayan Check Up

40 yaş ve üzerindeki bayanların genel sağlık taraması, bu paketteki testlerle mümkündür.

Laboratuvar

Gaitada gizli kan araması, üre, ürik asit, kreatinin, total kolesterol, HDL ve LDL kolesterol, trigliserid asit, ASL, ALT, ALP, GGT, LDH, glukoz, hemogram, sedimantasyon, tam idrar analizi, RF, ASO, CRP, serbest T3, serbest T4, TSH, HBSAG, anti HBS, anti HCV ve anti HIV analizi yapılır.

Radyoloji testleri

Tüm batın ultrason, akciğer grafisi, elektrokardiyografi (EKG), ekokardiyografi (EKO), kemik dansitometresi, mamografi ve meme ultrasonu ile radyolojik muayene gerçekleştirilir.

Muayeneler

KBB, göz, kardiyoloji, üroloji, dahiliye, jinekoloji muayenesinin yanı sıra odyometre, timpanometre ve solunum fonksiyon testi yapılır.

7. Genel- bayan Check Up

Her yaştan bayan, bu Check Up paketindeki testleri yaptırarak genel sağlığı hakkında detaylı bilgi edinebilir.

Laboratuvar

Laboratuvar testleri, gaitada gizli kan araması, üre, ürik asit, kreatinin, total kolesterol, HDL ve LDL kolesterol, trigliserid asit, ASL, ALT, ALP, GGT, LDH, glukoz, hemogram, sedimantasyon, tam idrar analizi, RF, ASO, CRP, serbest T3, serbest T4, TSH, HBSAG, anti HBS, anti HCV ve anti HIV analizini içerir.

Radyoloji testleri

Tüm batın ultrason, akciğer grafisi, elektrokardiyografi (EKG), ekokardiyografi (EKO), kemik

dansitometresi, mamografi ve meme ultrasonu ile radyolojik muayene gerçekleştirilir.

Muayeneler

KBB, göz, kardiyoloji, üroloji, dahiliye, jinekoloji muayenesinin yanı sıra odyometre, timpanometre, efor ve solunum fonksiyon testi yapılır.

8. Ayrıntılı Check Up (40 yaş üzeri erkek)

40 yaş üzerinde olup ayrıntılı bir genel sağlık analizi isteyen erkekler için oluşturulmuş bir pakettir.

Laboratuvar

CEA, CA, 19-9, AFP, gaitada gizli kan araması, üre, ürik asit, kreatinin, total kolesterol, HDL ve LDL kolesterol, trigliserid asit, ASL, ALT, ALP, HBA 1C, GGT, LDH, glukoz, hemogram, sedimantasyon, total protein, albumin, tam idrar analizi, total bilirubin, direkt bilirubin, sodyum, potasyum, klor, kalsiyum RF, ASO, CRP, serbest T3, serbest T4, TSH, HBSAG, anti HBS, anti HCV, anti HIV, total serbest ve vitamin analizi yapılır.

Radyoloji testleri

Radyolojik test bataryası; tüm batın ultrason, akciğer grafisi, elektrokardiyografi (EKG), ekokardiyografi (EKO), kemik dansitometresi, üroflowmetre ve beyin MR’dan meydana gelir.

Muayeneler

KBB, göz, kardiyoloji, nöroloji, üroloji ve dahiliye muayenesinin yanı sıra odyometre, timpanometre, efor ve solunum fonksiyon testi yapılır.

9. Ayrıntılı Check Up (erkek)

Ayrıntılı Check Up programı isteyen her yaştan erkeğe uygun bir programdır.

Laboratuvar

CEA, CA, 19-9, AFP, gaitada gizli kan araması, üre, ürik asit, kreatinin, total kolesterol, HDL ve LDL kolesterol, trigliserid asit, ASL, ALT, ALP, HBA 1C, GGT, LDH, glukoz, hemogram, sedimantasyon, total protein, albumin, tam idrar analizi, total bilirubin, direkt bilirubin, sodyum, potasyum, klor, kalsiyum RF, ASO, CRP, serbest T3, serbest T4, TSH, HBSAG, anti HBS, anti HCV, anti HIV, total serbest ve vitamin analizi yapılır.

Radyoloji testleri

Radyolojik test bataryası; tüm batın ultrason, akciğer grafisi, elektrokardiyografi (EKG), ekokardiyografi (EKO), kemik dansitometresi, üroflowmetre ve beyin MR’dan meydana gelir.

Muayeneler

KBB, göz, kardiyoloji, nöroloji, üroloji ve dahiliye muayenesinin yanı sıra odyometre, timpanometre, efor ve solunum fonksiyon testi yapılır.

10. Ayrıntılı Check Up (40 yaş ve üzeri bayan)

40 yaş ve üzerindeki bayanların ayrıntılı sağlık taraması, bu paketteki testlerle mümkündür.

Laboratuvar

Laboratuvar testleri; CEA 124, CA 15-3, CEA, LH, FSH, prolaktin, gaitada gizli kan araması, üre, fosfor, ürik asit, total kolesterol, HDL ve LDL kolesterol, trigliserid asit, ASL, ALT, ALP, HBA 1C, GGT, LDH, glukoz, hemogram, sedimantasyon, total protein, albumin, tam idrar analizi, total bilirubin, direkt bilirubin, sodyum, potasyum, klor, kalsiyum, RF, ASO, CRP, serbest T3, serbest T4, TSH, HBSAG, anti HBS, anti HCV, anti HIV ve vitamin analizinden oluşur.

Radyoloji testleri

Tüm batın ultrason, akciğer grafisi, elektrokardiyografi (EKG), ekokardiyografi (EKO), kemik dansitometresi, smear testi, kemik dansitometresi, beyin MR, mamografi ve meme ultrasonu ile radyolojik muayene gerçekleştirilir.

Muayeneler

KBB, göz, kardiyoloji, jinekoloji, nöroloji ve dahiliye muayenesinin yanı sıra odyometre, timpanometre, efor, ve solunum fonksiyon testi yapılır.

11. Ayrıntılı Check Up (bayan)

Her yaştaki bayanların ayrıntılı sağlık taraması, bu paketteki testlerle yapılmaktadır.

Laboratuvar

Laboratuvar testleri; CEA 124, CA 15-3, CEA, LH, FSH, prolaktin, gaitada gizli kan araması, üre, fosfor, ürik asit, total kolesterol, HDL ve LDL kolesterol, trigliserid asit, ASL, ALT, ALP, HBA 1C, GGT, LDH, glukoz, hemogram, sedimantasyon, total protein, albumin, tam idrar analizi, total bilirubin, direkt bilirubin, sodyum, potasyum, klor, kalsiyum, RF, ASO, CRP, serbest T3, serbest T4, TSH, HBSAG, anti HBS, anti HCV, anti HIV ve vitamin analizinden oluşur.

Radyoloji testleri

Tüm batın ultrason, akciğer grafisi, elektrokardiyografi (EKG), ekokardiyografi (EKO), kemik dansitometresi, smear testi, kemik dansitometresi, beyin MR, mamografi ve meme ultrasonu ile radyolojik muayene gerçekleştirilir.

Muayeneler

KBB, göz, kardiyoloji, jinekoloji, nöroloji ve dahiliye muayenesinin yanı sıra odyometre, timpanometre, efor, ve solunum fonksiyon testi yapılır.

CHECK PAKETİNDEKİ TESTLERİN ANLAMI

Açlık Kan Şekeri

Diyabet taraması, tanı ve tedavisinin takibinde kullanılan en önemli testtir.

Üre ve Kreatinin

Böbrek fonksiyonlarını yansıtan testlerdir.

Ürik Asit

Gut hastalığının tanı ve takibinde kullanılır.

AST, ALT, ALP, GGT, LDH ve CK

Kas, karaciğer ve safra yolları fonksiyonlarını yansıtan testlerdir.

Total ve Direkt Bilirubin

Karaciğer ve safra yolu hastalıkları ile ilgili önemli bilgiler verir.

Kolesterol

Kan dolaşımında bulunan yağlı maddelerden olan kolesterolün toplam miktarını ölçen testtir.

Total Kolesterol- LDL Kolesterol

Kalp hastalıklarının risk ve değerlendirilmesi için kan değerlerini inceler.

Trigliserid

Kan dolaşımında bulunan ve yağlı maddelerden olan trigliseridin toplam miktarını ölçen testtir.

Total Protein ve Albumin

Beslenme bozuklukları, karaciğer, böbrek, sindirim sistemi hastalıkları ve bazı kanser hastalıklarında önemli testlerdir.

Tam Kan Sayımı

Anemi (kansızlık), enfeksiyon ve bazı kan hastalıklarının tanısında kullanılır.

Tam İdrar Tahlili

Diyabet, böbrek ve idrar yolları hastalıklarının tanısında ve böbrek taşında yol göstericidir.

Sedimantasyon

Kanser, tüberküloz, iltihap ve romatizma hastalıklarının tanısında kullanılır.

HBsAg, Anti HBs ve Anti HCV

Sarılık ve siroz gibi karaciğer hastalıklarına neden olan virüslerin saptanması, bağışıklığın veya taşıyıcılığın olup olmadığı hakkında bilgi verir.

HIV

AIDS hastalığının tanısında kullanılır.

TSH

Tiroid bezi işlevlerinin değerlendirilmesi için gerekli testlerdir. Demir ve demir bağlama

kapasitesini saptar.

Ferritin

Demir eksikliğine bağlı aneminin teşhisinde kullanılır.

Kalsiyum

Kemik erimesinin tanı ve tedavisinin takibinde kullanılır.

ASO, CRP ve RF

İltihap ve romatizma hastalıklarının tanısında kullanılır.

Gaitada gizli kan

Kalın bağırsak kanserlerinin erken tanısı için 40 yaş üzerindeki herkese ve ailesinde mide ve bağırsak kanseri olanlara yılda bir kez önerilmektedir.

Gaitada Parazit İncelemesi

Parazit, parazit yumurtası ve sindirim artıkları açısından değerlendirme yapılmaktadır.

Kanser Tarama testleri

Total ve Serbest PSA: Prostat tümörü,

● CEA: Tüm vücut tümörlerini,

● AFP: Karaciğer, erkeklerde testis, kadınlarda yumurtalıkları,

● АСА 125: Over, yumurtalık,

● CA 15-3: Meme,

● CA T9-9: Kalın bağırsak kanserlerinin tanısında ve takiplerinde kullanılan testlerdir.

FSH, LH, Östrojen, Protaktin

Hormon analizini sağlar.

EKG

Kalp fonksiyonunu değerlendirme amaçlı kullanılır.

Mamografi

Meme kanseri tarama grafisidir.

USG

Ses dalgaları ile vücudun iç organlarını görüntülemeye yarayan cihazdır.

REYAP UZMANLARINA SORUN!

[contact-form-7 id=”7859″ title=”Make an Appointment_copy”]

Yukarıdaki iletişim formu üzerinden tüm merak ettiklerinizi sorun, Reyap Sağlık Grubu’nun uzman hekimleri sizler için yanıtlasın.2

HASTANE


106

UZMAN DOKTOR


1200+

PERSONEL


45

TIBBİ BİRİM


1000000+

YILLIK HASTA SAYISI